Apie kelionę po Normandiją ir Bretanę galvojom jau seniai. Įsimylėjom šiuos regionus iš draugės pasakojimų ir nuotraukų. 2007 m. vienas vokietis, kemperių klubo narys, su kuriuo susipažinom Kroatijoje, šias vietas įtraukė į gražiausių savo aplankytų vietų trejetuką (įdomumo dėlei, kitos dvi Europos vietos buvo pietų Kroatija ir Norvegijos fiordai). Atidėliodavome šią kelionę dėl piniginių reikalų. Tačiau šiais metais buvo nuspręsta, kad laukti geresnių laikų neverta (galima ir nesulaukti), suplanavome maršrutą, įtraukiant darbinius reikalus ir draugų Olandijoje aplankymą. „Įjungėme“ sau ekonominį režimą ir pajudėjome senosios Europos link.
1 diena. Kelionė per Lenkiją, kurios keliai kiekvienais metais gerėja (be ironijos). Nakvynė šalia Poznanės, agroturistikos sodyboje. Rekomenduoju, svetingi šeimininkai, puikus kambarys, viskas ko reikia geram poilsiui po kelionės.
2 diena. Vokietijos greitkeliai. Nakvynė kempinge prie Hanoverio, ten buvo vakarų vokiečių tvarkos ir dekoro karalystė: nykštukai, vėliavėlės, išpuoselėti gėlynai. Teritorijoje - nedidelis ežeras - Arnumer See.
3 diena. Keliaujam toliau: truputėlis Olandijos, Belgija. Nakvynė prie Briugės, mažame kempinge, kuris buvo pigiausiais iš visų, bet tikrai ne blogiausias. Jame turbūt buvo visų ES šalių atstovai, išskyrus latvius:)
4 diena. Briugė. Graži, pilna turistų. Buvo sekmadienis, vienoje miesto aikščių šurmuliavo blusų turgus. Bandėm praeiti pro šalį (dėl laiko taupymo), bet visi buvom ilgam įtraukti į tą šurmulį. Nuodėmingai skanus šokoladas...
Kelionė iki Prancūzijos. Mano prašymu sustojom Calais. Norėjau „gyvai“ pamatyti O.Rodeno "Kale piliečius". Deja, nepavyko. Nors miestas nedidelis, tačiau jų neradome, vietinių pastangos mums padėti buvo bergždžios (visi sutiktieji kalbėjo prancūziškai ir suprasdavome tik kryptį. Beje, man visą kelionę nelabai sekėsi su meno objektais, nusprendžiau, kad kada nors skirsiu kelionę tik jiems). Per tuos piliečius tą vakarą nepasiekėme savo tarpinio kelionės tikslo Etretat ir apsistojome Dieppe (ko aš visai nesigailiu, nes bet šiame regione bet koks nukrypimas nuo populiariausių turistinių maršrutų tik į naudą - pamatai ne ką prastesnius vaizdus). Miestelis labai jaukus ir ramus. Kempingas neblogas - Vitamin
5 diena. Kelionė į Rouen. Seni fachverkiniai namai, gražuolė katedra (ir kelios, nedaug jai nusileidžiančios bažnyčios), šimtai mažyčių jaukių parduotuvėlių, aikštė kurioje buvo sudeginta Žana d‘Ark – man labai patiko šis miestas. Jis turi išlaikęs savo senąją dvasią, vaikštant buvo nesunku įsivaizduoti koks gyvenimas čia vyko senais laikais (Paryžiuje to jausmo nepajutau). Tikrai grįžčiau dar.
Vakaras Dieppe paplūdimy, renkant akmenukus su skylutėmis (laimė!), ten jų daug:)
6 diena. Keliaujam toliau. Garsusis Etretat ir jo fallais... Tikrai gražu, pamatyti būtina.
Honfleur – impresionistų įkvėpimo miestas, meniška dvasia juntama iki šiol. Gaila, kad prasidėjęs lietus nutraukė mūsų pažintį su šiuo gėlėtu miestu.
Vakarop mūsų horizonte pasirodo paslaptingasis Mont Saint-Michel. Prie jo ir apsistojame . Dar spėjame apžiūrėti miestą. Įdomu, tačiau įspūdis į šį miestą-salą žiūrint iš toliau, žymiai stipresnis, ypač sutemus. Sunku praeiti pro fotografijos mėgėjus: su trikojais, įsibridę į įlanką, besiblaškantys po pievą...Bet vaizdas vertas to.
7 diena. Keliaujame į korsarų miestą – Saint-Malo. Įdomu, bet be reikalo tiek laiko skyrėme vaikščiojimui gynybine siena. Kas buvo Dubrovnike, kažin ar patirs kažką naujo, užtektų apeiti dalį sienos. Mieste vyko Europos folkloro festivalis, smagiai akimis palydėjome tetą, nešančią mūsų vėliavą. Mieste pilna gatvės muzikantų, akrobatų, jaukių kavinukių, mažyčių parduotuvėlių - žodžiu, kiekvienas šeimos narys rado ką veikti.
Grįžtant užsukame į Cancale. Pamatome tikrą atoslūgį. Nepaisant šalto vėjo, neatsispiriame pagundai prisirinkti kriauklių, prajuokindami vietinius prancūzus.
8 diena. Kompanija pasidalina į dvi dalis: jaunimas lieka žiūrėti pro šalį važiuosiančio Tour de France ir dar kart apžiūrėti Mont Saint-Michel. Vyresnieji keliauja ieškoti II pasaulinio karo pėdsakų Normandijoje. Apžiūrėjome sąjungininkų išsilaipinimo paplūdimius, apvažiavome beveik visą Cotentin pusiasalį.Gaila, kad oras buvo nekoks, nes pusiasalis pilnas muziejų, senų miestų, gražių sodų. Nusiperkame austrių ir midijų iš vietinių žvejų (be kasos aparato čekio:)).
9 diena. Bretanės diena. Apžiūrime Dinard miestelį, Pointe du Grouin kyšulį (jūra ten tikrai smaragdo spalvos, ne veltui pakrantė vadinasi Cote d'Emeraude), Cap Frehel. Stojame visur, kur įdomu, pakeliui į Cap Frehel randame nuostabias pakrantes.
10 diena. Visi nori į pliažą. Kempingo registracijoje mums pataria važiuoti už gimtojo C.Dior miesto Granville.
11 diena. Kempingo registracijoje sužinome kuriame miestelyje vyks blusų turgus. Keliaujame į Lingreville. Ten vyksta miesto šventė ir šurmuliuoja turgus. Gaila, kad nespėjome jo įamžinti (visi buvo kažko ypatingo paieškose).
Atsisveikiname su šiuo regionu, kempingo nameliu, saugojusio mus nuo permainingo oro ir judame link Paryžiaus.
Tikrai grįšime čia. Liko nepamatyta didelė Bretanės dalis, o ir Normandijoje ne viską apžiūrėjome. Gėlės, ramybė, jūros kvapas,kriauklės, puikus maistas, draugiški žmonės - po visos šios idilės Paryžius buvo labai didelis kontrastas.
Be apie tai vėliau.
Nuostabios nuotraukos :)
AtsakytiPanaikintiAs panasiu laiku irgi aplink buvau. Mano dienorastis rugpjucio menesio 'Keliones ir pramogos' zurnale. Bretane isimylejau!
AtsakytiPanaikintiEle (elepranaityte (eta) yahoo.com)
Vaida, ačiū, kad pasidalinai savo kelione, dabar tik tokiu būdu "keliauju" pati. Nuotraukos ir aprašymas - iš tiesų smagūs ir įdomūs... Pasikartosiu, supavydėjau :)...
AtsakytiPanaikinti