2011 m. rugpjūčio 8 d., pirmadienis

La kelionė:) II dalis. French trip. Paris

Taigi, 11 diena. Po smagaus pasivaikščiojimo po mažąjį Lingreville ir prisipirkus pašto ženklų, vintažinių dėžių,indų, pavarvinus seilę prie senovinių baldų, nėrinių,paveikslų, keliaujame link Paryžiaus. Pakeliui - Versalis. Deja, su neveikiančiais fontanais. Bet tai tikrai nesugadino įspūdžio, užsibuvome ten iki visi Versalio vartų uždarymo. Teko palakstyti po parką, norit rasti išejimą.
Vėlai vakare pasiekiame savo kempingą, kur pirmą kartą per visus savo keliavimo metus matėm incidentą: girto airio šeimyninį konfliktą. Viskas baigėsi geraisu kempingo gyventojų ir šeimininkų pagalba.


Versalio grožybės

12 diena. Keliaujame į Paryžių metro. Stotyje išsiaiškiname, jog pasirinkome kempingą, esantį 5 zonoje, todėl vienos dienos bilietas kainuoja 14 EUR. Nuolaidų grupėms, kaip Berlyne, nėra. Kitą kartąbandyčiau rinktis artimesnį kempingą, nors atsiliepimai apie Paryžiaus kempingus nekokie. Todėl ir rinkomės savąjį - jis tylus ir ramus, vakarykštis incidentas, matyt, reta išimtis. Taigi, čia jau reikia mąstyti apie prioritetus.
Šiandien - klasikinis sąrašas: Triumfo arka, Santarvės aikštė, Luvras ir Tuilerie sodai, Notre Dame ir Invalidų rūmai. Nuotraukų nėra, visas aplankas paslaptingai dingęs...

13 diena. Šiandien - Monmartras. Pagaliau matome vaizdus, apie kuriuos tiek daug kartų skaitėme ir girdėjome. Nenusiviliame, tai tikrai jauki vieta, nepaisant kad žmonių tikrai labai daug. Nusileidę nuo kalno(ten tikrai nuostabi vieta, ir vaizdu, ir dvasia), nuskubejome bent iš išorės pamatyti Moulin rouge. Paskui - Liuksemburgo sodai, labai jauki vieta maloniems pasivaikščiojimams.


Moteris, dainuojanti "La vie en rose"


Ledai, kurių reikia paragauti


Nuostabus modelis


PortretasJis tikrai gali šokt!

14 diena. Meno ir Eifelio bokšto diena. Man - tik meno, nes aš bijau aukščio ir nesikeliu į Eifelį. Vietoj to, aplankau Pompidou centrą ir bandau rasti eilės galą į d'Orsay muziejų. Deja... Pykstu ant savęs, kodėl nepasirūpinau bilietais internetu. Vėliau Luvras, kurį tenka apibėgti dėl laiko stokos. Neaplankyti lieka O.Rodin, Picasso muziejai. Gal kada nors.

Paryžiaus simbolis


Pakeliui link Aleksandro tilto


Luvras


Mažasis Matas Paryžiuje

Paryžius paliko dvejopą įspūdį. Iš vienos pusės viskas tikrai labai gražus ir didingas, su pavydu aptarėme kaip smagu besimokantiems meno, susipažinti su didele dalimi pasaulinių šedevrų "gyvai". Iš kitos pusės jis kupinas įvairaus plauko aferistų, kurių įkyrumas greitai pradeda nervinti.

16 diena. Namo... Per Briuselį,užsukant pas draugus netoli Roterdamo.
Viskas. Mūsų kelionė, kvepianti obuolių sidru, vandenynu, skaniuoju camambert'u, rožėmis baigėsi. Truputį liūdna, bet patirtais įspūdžiais gyvensime dar ilgai. Ir mintyse regsime naują svajonę - sugrįžti ten vėl.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą